Medycyna estetyczna


Medycyna estetyczna jest odłamem medycyny zajmującej się poprawą wyglądu skóry człowieka. Innymi słowy mówiąc jest to cała gama zabiegów, przeprowadzanych na ludziach zdrowych w celu poprawy efektów starzenia się skóry, bądź korekty wybranych partii ciała.
Medycyna ta jest bardzo rozwinięta, do najczęstszych zabiegów możemy zaliczyć: lifting termiczny, zastrzyki z botoksu oraz wolumetrię.
Powiększanie ust zalecane jest osobą, które posiadają wąskie wargi lub chcą je troszkę bardziej uwypuklić. Zabieg ten nie jest polecany osobą z pełnymi wargami, ponieważ dodatkowe powiększenie może oszpecić całą twarz. Całość polega na wstrzyknięciu w wargi kwasu hialuronowego, następnie osoba wykonująca zabieg nadaje ustom odpowiedni kształt.
Zastrzyki z botoksu niwelują kurze łapki oraz zmarszczki na różnych częściach twarzy. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i pozwala na pozbycie się nieefektownych zmarszczek.
Kolejną propozycją jest mezoterapia, która polega na pobraniu krwi pacjenta po czym zostaje ona odwirowana. Dzięki tej metodzie uzyskuje się płytki krwi, które są mieszane wraz z wyciągami różnych roślin.
Całość zostaje ponownie wstrzyknięta w zmienione miejsce a efekt jest zaskakujący, skóra pozostaje wygładzona i promienna.

Zobacz polecane: wypełniacz Dermalax.