Jak urządzić ogród – pomysły, ciekawe rozwiązania


Latem pogoda zachęca nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Szczęśliwi posiadacze ogrodu przydomowego lub ogródka działkowego mogą zorganizować tę przestrzeń w taki sposób, by jak najlepiej wykorzystać jej potencjał.

Zacznij od planu

Na samym początku najlepiej przygotować plan pracy. Warto przeanalizować, które funkcjonalności są dla nas kluczowe i w jaki sposób będziemy w ogrodzie odpoczywać. Domowy warzywnik, oczko wodne, grill czy nowoczesna kuchnia ogrodowa – w zależności od tego, jak dużą powierzchnią dysponujemy, wiele elementów możemy estetycznie połączyć. Na tym etapie dobrym pomysłem będzie również wybranie stylu, w jakim chcemy urządzić przestrzeń. Dzięki temu łatwiej będzie nam dobierać poszczególne elementy konstrukcyjne i meble.

Niezmiennie, dużą popularnością cieszy się styl rustykalny – przytulny i bardzo naturalny, z dodatkiem przecieranych, drewnianych mebli. Do nowoczesnej architektury świetnie sprawdza się minimalizm – prosty i elegancki, bez nadmiaru gatunków roślin, co znacząco ułatwi późniejszą pielęgnację. Wystarczy regularne przycinanie, by zachować subtelny, ciekawy efekt.

Strefa relaksu i gotowania

Niezbędnym elementem w każdym ogrodzie jest miejsce do odpoczynku. Może to być wygodny zestaw wypoczynkowy z miękkimi poduchami, leżaki, hamak czy podwieszane fotele – wybór jest naprawdę duży. Należy przy tym brać pod uwagę kwestie związane z zabezpieczeniem mebli ogrodowych przed działaniem czynników atmosferycznych. Dotyczy to zarówno ochrony podczas sezonu wiosenno-letniego, jak również przechowywania w zimie.

Dla lubiących ogrodowe imprezy przydatny będzie grill lub nowoczesna kuchnia ogrodowa. Tutaj również wybór jest szeroki. Do dyspozycji mamy grille tradycyjne, gazowe czy elektryczne. Świetnym pomysłem łączącym funkcjonalność z walorami dekoracyjnymi jest grill murowany.

Mistrzowie kuchni będą zachwyceni możliwością urządzenia w ogrodzie kompletnej, eleganckiej kuchni z możliwością przechowywania, z której będzie można korzystać przez cały rok.

Zapraszamy do odwiedzin: https://qgesto.com/